Zabawy weselne, oczepinowe z klasą

Myślę że zabawy typu: przebijanie balona w dwuznacznej pozycji, chodzenie z wałkiem między nogami, przesuwanie jajka z lewej nogawki do prawej i wiele innych to już historia. Czasy się zmieniają, nasza kultura i zapotrzebowanie na inną formę zabaw weselnych.

Oto kilka naszych propozycji.

1. Test wiedzy

Zabawa, którą można spotkać często na weselach. Małżonkowie biorący w niej udział siedzą odwróceni do siebie plecami i trzymają w dłoniach tabliczki On i Ona. Osoba prowadząca zabawę zadaje pytania młodym dotyczące ich związku. Przykład: Kto pierwszy powiedział Kocham Cię! Małżonkowie odpowiadają różne odpowiedzi. Na prawdę jest wesoło Goście zawsze dopingują młodym i też się sami wygłupiają bawiąc się przy tym. Polecam tą zabawę jest wesoło, nie ma dwuznaczności i nikt nikogo nie obrazi.

 

2. Taniec z innej epoki

Bardzo fajna zabawa integrująca różne pokolenia. Dobrze jest by w tej zabawie brały udział osoby, które mają dystans do siebie i lubią się wygłupiać. Zabawa polega na tym że wybieramy np. 2 pary młodych, rodzice i dziadkowie. I do muzyki klubowej tańczą dziadkowie do muzyki z lat 20-tych tańczą rodzice a młodzi tańczą do muzyki z lat 60-tych. Każdy wygina śmiało ciało tak jak potrafi. Goście klaszczą dopingują i na końcu jest głosowanie, która para najlepiej tańczyła oceniając zaangażowanie, kombinacje, figury i techniki. Moim zdaniem świetna zabawa.

3. Zabawa w Kopciuszka

Osoba prowadząca zabawę wybiera kilku mężczyzn, którzy zgłoszą się na ochotników. Prosi ich o opuszczenie sali. Panie w tym czasie ściągają jednego buta i dają w kącie sali. Panowie po przyjściu wybierają po jednym bucie i szukają właścicielki.

Zabawa polega na odnalezieniu i przymierzeniu damskiego buta, który panowie muszą dopasować do stopy właścicielki. Zabawa jest kulturalna i wprowadza gości w przyjemny nastrój. Większość butów to szpilki które są bardzo podobne do siebie i zabawa się wydaje prostą ale tak naprawdę nie jest.

4. Przynoszenie przedmiotów

Podczas oczepin, gdy wszyscy już są rozluźnieni bardzo fajnie sprawdza się zabawa z przynoszeniem różnych przedmiotów. Bierze w niej udział kilku ochotników. Ustawiamy na środku sali np. 7 krzeseł plecami do środka, zapraszamy 8 ochotników w rytm muzyki tańczą dookoła krzeseł, nagle gdy muzyka przestanie grać, osoba prowadząca zabawę w każdej turze mówi co trzeba przynieść. Np. łyżeczkę, banana, buta itp. i szybko osoby wracają na salę i muszą usiąść na krzesło. Osoba, która nie zdążyła odpada i zarazem odejmuje się jedno krzesło. Tak powtarza się tury aż zostanie osoba która jest najszybsza i najsprytniejsza. Zabawa zawsze się sprawdza, Goście dopingują i zawsze jest wesoło i radośnie. Prowadzący nie powinien wymyślać żadnych przedmiotów trudnych do zdobycia jak i zarazem garderoby ani bielizny.

5. Wróżby weselne, które też nikogo nie urażą

W zabawie bierze udział tylko Para Młoda. Mają oni na zadanie przekłuwać balony w których są karteczki z wróżbami przygotowanymi wcześniej. Np. Będę gotować, Będę zawsze pracować jak wół, itp.

6. Koncert grupy rockowej

Wybrani ochotnicy z drużyny Pani Młodej grają na (zabawkach dmuchanych powietrzem instrumentach) np.: gitara, saksofon, perkusja. Wygłupiają się naśladują rockowe gwiazdy do muzyki z „playbacku”. Oczywiście też jest wybierany wokalista który ma odegrać rolę aktorską. Po występie jest zespół oceniany. Teraz występuje zespół Pana Młodego i w zależności, kto lepiej zagrał otrzymuje nagrodę od Państwa Młodych.

Zabawy weselne nie powinny mieć podtekstu erotycznego, dwuznacznego, obniżającego autorytet drugiej osobie. Zabawy, które krępują, zawstydzają, ośmieszają, testują kto ma mocniejszą głowę są żenujące i nigdy nie powinny mieć udział na pięknej uroczystości weselnej. My takich nie prowadzimy. Nasze propozycje zapewniają gościom świetną zabawę i sprawiają że wszyscy uczestnicy mają dobry humor. Zabawy, które proponuje pozostają na długo w pamięci i każdy miło je wspomina. Zostało tu wymienionych tylko kilka przykładów, które są najczęściej stosowane i są najbardziej pewne i sprawdzone.

Jeśli chcesz mieć wyjątkowe niepowtarzalne zabawy weselne, nie masz pomysłu lub czasu to możemy Ci pomóc. Posiadamy w naszej walizce Wodzireja dużo nowych zabaw, które są sprawdzone i zawsze wszyscy się w nich świetnie bawią. Jeśli chcesz żeby Twoje przyjęcie weselne było naprawdę, jedyne w swoim rodzaju to nas zamów, a my spełnimy Twoje marzenia i wszystkim się zajmiemy.