Jaką muzykę Dj powinien grać na weselu?

Dobór odpowiedniej muzyki na przyjecie weselne, czyli co powinno być a co jest niedozwolone. Postaram się w tym artykule wyrazić moja opinię na ten temat. Każdy z nas marzy o tym by przyjęcie było naprawdę udane, dbamy o najdrobniejsze szczegóły, ale nie oszukujmy się dobra muzyka, jedzenie, napoje, oraz dobra sala do tańczenia to najważniejsze. Wszystko jest ważne, państwo młodzi, goście itd. ale skupmy się na muzyce. Muzyka na przyjęciach jest przeważnie prezentowana w blokach muzycznych około 5- 7 utworów. Ja osobiście gram od przerwy na posiłek do kolejnej przerwy. Obserwując gości jak się bawią dobieram rodzaj muzyki i też robię przerwy gdy widzę jak są zmęczeni. Zawsze w przerwie na posiłek odtwarzam w tle muzykę przy której można odpocząć, zrelaksować się i posilić.

Bloki tworzę na bieżąco dzieląc muzykę na gatunki, lub lata, dobieram też odpowiednie tempo, oraz obserwuję jaka większość gości jest na parkiecie i gram dla nich to do czego się dobrze bawią. Musi być pogodnie, później żywiołowo i trochę spokojnie by goście nabrali siłę na inne atrakcje, które przygotował Wodzirej.

Na rozpoczęciu przyjęcia gram utwory eleganckie, przyjemne i radosne, ale nie za szybkie. Już około godziny dziewiętnastej zdecydowanie przyspieszam i gram żywiej. Zaraz po oczepinach po północy gram spokojnie i radośnie natomiast po godzinie drugiej to też częściej pojawia się muzyka do przytulania, którą przeplatam z polskim rockiem i disco polo.

Moim zdaniem muzyka powinna być taneczna, która łączy pokolenia tak by mogli wszyscy się dobrze bawić 20, 40, 60 latki. Zawsze ustalam z Młodą Parą listę utworów, którą proponuję. Jest też możliwość wyboru dodatkowych 30 utworów, które bardzo lubicie i chcielibyście je usłyszeń na swoim weselu. Jest również lista piosenek, których nie może być na przyjęciu weselnym, ale te szczegóły ustala się na spotkaniu z Młoda Parą.

Dodatkową atrakcją może też być muzyka weselna do śpiewu. Biesiadne piosenki są idealnym uzupełnieniem by sobie potańczyć i przy okazji pośpiewać. Kilka hitów na biesiadna nutę zawsze warto przygotować. Można też zagrać akustycznie na gitarze lub też innym instrumencie.