Wesele w stylu rustykalnym

wesele rustykalne

Wesele rustykalne

to przede wszystkim natura. Jeśli masz duszę artysty, trochę czasu i chciałbyś sam zaangażować się w wykonanie dekoracji na sali weselnej to powinieneś wziąć pod uwagę właśnie ten styl o którym teraz piszę. Oprócz tego że jest on teraz modny dodatkowo można sporo zaoszczędzić. Coraz częściej prowadząc przyjecie weselne słyszymy że Państwo Młodzi wykonali sami napis Love, dekoracje z palet, podkładki z pnia drzewa, używając mchu, butelek i świeczek oraz innych przedmiotów drewnianych wykonali piękne dekoracje na stołach.

wesele rustykalne

Powróćmy jednak do słowa: rustykalny. W słowniku pisze że wyraz ten oznacza: związek z wsią i jej mieszkańcami, mający cechy wiejskie. Co prawda to prawda, ale należy przyznać że o wiele ładniej i nowocześniej brzmi wyraz rustykalny 🙂 niż wiejski.W większości przypadków na styl rustykalny decydują się pary z miast, natomiast pary z małych wiosek czy też okolic dużych miast wybierają styl wesela nowoczesnego z przytupem na bogato.

Ja należę do grupy ludzi gdzie lubię zawsze wszystko wypośrodkować i starałbym się jednak podążać z duchem czasu na nowocześnie ale ubogacając dekoracje i wystrój domu weselnego stylem rustykalnym – czyli wersja umiarkowana stylu rustykalnego.

Moje propozycje dekoracji, które można samemu wykonać, lub kupić w internecie:

-tablica powitalna (witajcie, fajnie że jesteście)

– tablica drewniana rozmieszczenia gości

– skrzynki drewniane np. na słodki stół

– cytat (będę cię miłował…)

-drogowskazy

-tablica na zdjęcia np. z dzieciństwa

– plastry drewna, drewniane pieńki

– zimne ognie, lampiony

– ramka do zdjęć

 

– świece

Najważniejsze by stworzyć swoje własne wesele jedyne i wyjątkowe. Najlepiej się inspirować różnymi pomysłami i stylami. Im więcej własnej inwencji twórczej tym lepsze wesele. Sporo rzeczy można wykonać samemu w domu i to jest najfajniejsze. Oczywiście musimy uwzględnić że wszystko musimy przygotować sobie o wiele wcześniej.

Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wiesz na co się zdecydować, nie możesz rodziców przekonać do swojego pomysłu to napisz do mnie albo zadzwoń. Może uda mi się coś doradzić lub pomóc. Często spotykamy się z Parą Młodą, której prowadzimy przyjęcie weselne i omawiamy takie problemy nie raz nawet kilka godzin. Mamy doświadczenie i dużo pomysłów zawsze coś poradzimy 🙂

Pozdrawiamy, Wodzireje: Monika i Tomasz Wójtowicz z Tarnowa